Seminarium „Śląskie. Zawodowcy”

 

IMG 3112  

Dnia 27 października 2020 roku odbyło się Seminarium Regionalnej Sieci Współpracy Edukacji i Biznesu „Śląskie. Zawodowcy”, w którym wzięli udział Pani Monika Wilk – szkolny specjalista ds. staży, Pani Katarzyna Jura – szkolny specjalista ds. kursów i szkoleń oraz dwóch uczniów naszej szkoły: Krystian Zasada i Stanisław Szymura.

Organizatorem spotkania była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Podczas seminarium Pani Elżbieta Modrzewska – koordynator projektu „Śląskie. Zawodowcy”, ekspert ds. jakości staży zawodowych oraz kształcenia dualnego KSSE podsumowała dotychczas odbyte staże, przedstawiając opinie uczniów i nauczycieli oraz omówiła zasady dalszej współpracy z pracodawcami przyjmującymi uczniów na miesięczne staże zawodowe.

W wystąpieniu wziął udział również Pan Karol Jędrasiak – Prezes Zarządu VRTechnology Sp. z o.o., który omówił zakres współpracy z uczniami naszej szkoły odbywającymi staż w sierpniu 2020 r. firmie VRTechnology Sp. z o.o.

Na uwagę zasługuje fakt doskonałego zaprezentowania efektów współpracy z firmą VRTechnology Sp. z o.o. przez uczniów ZSTiO Nr 2 Krystiana Zasadę i Stanisława Szymurę. Serdecznie gratulujemy wspaniałego wystąpienia!

W roku szkolnym 2020/2021 kolejni uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość odbycia miesięcznych staży zawodowych u pracodawców i zdobycia dodatkowych kompetencji zawodowych dzięki realizacji projektu „Śląskie. Zawodowcy”.

 

2020 10 28 zawodowcy 1


Copyright © Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2